Spolupráce s NF Emil

Spolupráce s NF Emil

V pondělí 17. října 2016 se domluvili krasobruslařský klub TJ STADION BRNO a Nadační fond Emil, podporující sportovní aktivity handicapovaných dětí a mladých lidí, na spolupráci a podpoře nadačního fondu. Ve společné shodě uzavřeli Memorandum o spolupráci. Obě strany věří, že nové spojenectví jejich společný cíl podpoří a umožní jej realizovat v co největším možném rozsahu. Proto tímto deklarovali vzájemnou podporu a oboustranně prospěšnou spolupráci.

"Nadační fond Emil se již více jak 13 let věnuje mladým handicapovaným sportovcům. Velmi si považuji toho, že uzavřením partnerství s TJ STADION BRNO získáváme pro svoji práci nové možnosti podpory handicapovaných dětí. A zrovna sporty, které nám partnerství umožní - jako jsou krasobruslení, curling nebo třeba sledge hokej v Brně chybí," komentuje podpis memoranda Jana Procházková, ředitelka fondu.

Kateřina Beránková, předsedkyně TJ dodává: "Velmi mě těší naše nové partnerství s nadačním fondem Emil. Představuje totiž pro náš klub absolutně novou zkušenost. Spoluprací s nadačním fondem se činnost klubu rozšíří o další oblast. Poskytnutím ledové plochy a odborného zázemí vytvoříme pro handicapované děti a dospělé příležitost u nás sportovat. Budou tak moci prožívat radost z pohybu při bruslení a aktivně trávit čas na ledové ploše ve zdravém klimatu. A kdo ví, třeba tak přispějeme k založení nějakého nového oddílu".

Nadační fond Emil je nezisková organizace pomáhající handicapovaným dětem a mladým lidem sportovat, a to především formou přímé finanční pomoci. Do roku 2003 se jednalo o projekt Emil Českého paralympijského výboru. V roce 2009 byl projekt oficiálně prohlášen Nadačním fondem Emil. NF Emil do dnešního dne podpořil přes 8 tisíc individuálních sportovců i sportovních klubů. Jeho základním posláním je být symbolem účinné pomoci handicapovaným mladým sportovcům, pomáhat jim v rámci celé ČR prostřednictvím sportu překonávat vlastní bariéry, nacházet nové přátele a objevovat ten "svůj" smysl života.