FAQ: Otázky a odpovědi

V kolik letech může začít dítě bruslit?

Kurz bruslení pro děti je vhodný pro zájemce od 4 let věku, avšak přihlásit se mohou i starší děti do 12 let. Mladší děti po předchozích zkušenostech nebudeme přijímat - opravdu není kam spěchat. Vždy záleží na fyzické i psychické zralosti dítěte.

Co se děti v kurzu bruslení naučí?

Děti jsou na základě věku a bruslařských dovedností rozděleny do skupin. Bruslařský výcvik probíhá pod dohledem zkušených trenérů a jejich asistentů. Nejmladší děti a začínající si v rámci kurzu osvojí nejjednodušší prvky bruslařské abecedy. Mírně pokročilí a pokročilí bruslaři se v rámci výcviku zdokonalí v základních bruslařských dovednostech a začnou s nácvikem dalších obtížnějších prvků, které následně mohou rozvíjet v tzv. přípravce a začít se specializací vedoucí k závodnímu krasobruslení. Kurz je vhodný i pro začínající hokejisty.

Jak dlouho kurz trvá?

Kurz je rozdělen na dva turnusy: podzimní a jarní. Každý turnus trvá 15 týdnů.

Co vzít dítěti s sebou na kurz bruslení?

Na led: brusle, vhodné oblečení (na ledové ploše je cca 10 °C; nedoporučujeme dítě příliš obléci, neboť při výcviku na ledě se pohybuje; dostačující je tenčí zimní bunda, pod níž lze obléci svetřík, oteplené kalhoty, rukavice, čepice, kapesníky). Po první lekci výcviku na ledě budou mít rodiče více zkušeností o potřebách dítěte. Povinnou součástí vybavení je ochranná helma (cyklistická, lyžařská,...).
Do tělocvičny: tričko, trenky nebo tepláky, cvičky nebo tenisky.

Jaké brusle pořídit pro začínající bruslaře?

Pro první krůčky na ledě jsou pro dítě dostačující jakékoli klasické bílé šněrovací brusle se zoubky zakoupené v běžné prodejní síti. Nedoporučujeme brusle se zapínáním na přezky a tzv. "rostoucí" brusle.

Obdrží účastníci kurzu osvědčení o absolvování?

Všichni účastníci kurzu obdrží "Osvědčení o absolvování kurzu" a drobné dárky.

Může se nahrazovat absence?

Nahrazování krátkodobých absení není možné. Individuálně se budou řešit dlouhodobé absence (tj. 3 a více týdnů).

Mají rodiče možnost sledovat své dítě během výcviku?

Rodiče v průběhu lekce na ledové ploše mohou stát kolem mantinelů (pozor chladno!) nebo v dolní chodbě. Do tělocvičny však přístup nemají. Cvičitel si vyzvedne děti před lekcí a po skončení je opět přivede z tělocvičny ke schodům, kde si je rodiče vyzvednou.

Mohou děti využít v krasobruslařské hale šatnu k převlečení před a po výcviku na ledě a v tělocvičně?

K dispozici jsou šatny, které slouží pouze k převlečení před a po výcviku na ledě a v tělocvičně. Nedoporučujeme však věci v šatnách ponechávat. Šatny se nezamykají a v době kurzu se v hale pohybuje mnoho lidí.

Mohou se u Vás půjčit brusle?

Bohužel, půjčovna bruslí u nás není. Každý tak musí přijít se svým vybavením.