O nás

TJ STADION BRNO je krasobruslařský klub s mnohaletou tradicí. Byl založen v roce 1966 jako specializovaný oddíl, jehož hlavní činností dodnes je výcvik základů bruslení a krasobruslení, a také systematická celoroční příprava krasobruslařů ve výkonnostním i vrcholovém krasobruslení.

V současné době je v naší TJ registrováno přibližně 90 závodníků všech věkových kategorií, různých krasobruslařských disciplín a výkonnostních úrovní, kteří trénují pod vedením zkušených a kvalifikovaných trenérů. Kromě profesionálních trenérů se výcviku nejmladších věnují mladí trenéři, většinou z řad bývalých závodníků, kteří získali kvalifikaci asistenta trenéra krasobruslení. Přípravu na suchu zajišťují osvědčení cvičitelé se zaměřením na balet, gymnastiku či kondiční trénink.

Kurzy základů bruslení a pohybové výchovy pro děti přivedou na led přes 300 dětí, z nichž ty talentované jsou dále zařazovány do přípravky a postupně připravovány pro výkonnostní krasobruslení. Velmi oblíbeným se v poslední době stal kromě tradičního kurzu bruslení pro děti také kurz pro dospělé.

Chcete vědět, co všechno se děje na Krasohale? Kliknětě na obrázek.