Novinky

Velký posun směrem vpřed zažila o víkendu Linda Bedřichová, která se z 9. místa po krátkém programu dostala až na 3. místo a zajistila si první medaili v sezóně. Velmi těsně pod stupni vítězů se umístila Lucia Cibíková.

Na Prague cup Grebovka jsme v kategorii Juniorky měli velké zastoupení. Nejlépe se z
5 závodnic umístila Markéta Sukupová, která uzavřela nejlepší šestku závodu. Hned za ní skončila Žaneta Prušková. Těsně za 10. místem skončila Adéla Neveselá, Alžběta Ottová byla 15. a 17. Valerie Pinkavová.

Všech 6 krasobruslařů, kteří reprezentují Jihomoravský kraj na Olympiádě dětí a mlád 2023, jsou závodníci našeho klubu. Jejich soutěže proběhnou v pondělí a úterý (23.-24. 1. ).

VC Břeclavi byla po vánoční pauze prvním závodem v rámci Českého poháru. Vítězství si připsala Yelizaveta Babenko (Seniorky). Stříbrnou medaili vybojoval Eduard Kolář (Mladší žáci). Těsně pod stupni vítězů skončila Melanie Zbožínková a na 6. místě Linda Bedřichová.

Sezóna Poháru ČKS pokračovala v novém roce MC Břeclavi. Nejlepší výsledek zaznamenala Amelie Sarah Kucková, když získala bronzovou medaili v kategorii Žačky. Ve stejné soutěži se Stella Kostlánová umístila na 14. místě. První desítku závodnic uzavřela v Nemladších žačkách Nella Květoňová.

Posledním závodem v roce 2022 byl Karvinský kahanec. Z našeho klubu byla jedinou reprezentantkou Nella Květoňová, která skončila na 9. místě v kategorii Nejmladší žačky.

Již tradičně před svátky pořádáme Vánoční závod, který je určen klubovým závodníkům do
10. let. Zastoupení měli bruslaři od přípravky až po nejmladší žactvo. Závod probíhal v příjemné atmosféře a bylo k vidění mnoho pěkných výkonů.

Tento víkend byl ve znamení dvou závodů, Příbramského kahanu (Český pohár) a VC Nového Jičína (Pohár ČKS). Bronzovou medaili si z Jičína odvezl Mikuláš Eliáš v kategorii Adult. Pod stupni vítězů se na 4. místě umístila Amelie Sarah Kucková (Žačky), 5. Stella Kostlánová (Žačky) a 6. Klára Chovanečková (Nováčci starší dívky).

Deset závodnic se vydalo na VC USK Praha. Soutěž Seniorek ovládla Yelizaveta Babenko, na 3. místě skončila Melanie Zbožínková. Kategorii Žáků vyhrál Fedir Babenko.