Barbara Zbožínková

Barbara byla od svých pěti let úspěšnou československou krasobruslařskou závodnicí. V osmnácti letech musela ze zdravotních důvodů svoji krasobruslařskou kariéru předčasně ukončit a od té doby se věnuje trenérství.

Během její závodní éry dosáhla řady titulů a ocenění. Byla několikanásobná mistryně a vicemistryně Československa (ČS) ve sportovních dvojicích a několikanásobná vicemistryně ČS v sólové disciplíně. Ve sportovních dvojicích i v sóle byla reprezentantka ČS a účastnila se řady mezinárodních závodů. Jejím největším úspěchem bylo vítezství v Evropském poháru.

Svoji 26letou trenérskou éru zahájila na TJ STADION BRNO. Její svěřenci jsou pravidelnými účastníky Mistrovství České republiky.

Během své trenérské kariéry sbírala zkušenosti i v zahraničí. Působila v Eis Union Salzburg, kde trénovala současného olympionika Severina Kiefera. Do Salzburku se po deseti letech vrátila ještě jednou v pozici šéftrenéra.

Barbara se v rámci svého trenérství věnuje i zdravotně postiženým. Od roku 2018 za podpory Nadačního fondu Emil pořádá kurzy bruslení s Emilem, které dovedla až do založení 1. krasobruslařského oddílu sportovců speciálních olympiád v ČR. I s tímto oddílem již slavila úspěchy, kdy se svými svěřenci přivezla z mezinárodních závodů ve Finsku historicky první medaili pro Českou republiku.