Výsledky z MČR žákovských kategorií v Uherském Brodě

07.03.2016 08:20

O víkendu 5. - 6. 3. 2016 se uskutečnilo v Uherském Brodě mistrovství republiky v žákovských kategoriích. Na šampionátu se představilo jedenáct závodníků z TJ Stadion Brno. Pro zdravotní potíže nemohla startovat Ivana Kratochvílová, která byla na základě výsledků z celé sezóny mezi mladšími žačkami pravděpodobně adeptkou na medailové umístění.

Mezi žačkami byla nejúspěšnější Kateřina Nentvichová, která skončila pátá. V obou částech závodu předvedla vyrovnané výkony a splnila všechny plánované prvky. Druhé závodnici Nicole Kubišové se nevydařil krátký program a umístění už bohužel nedohnala ani poměrně dobře zvládnutou volnou jízdou. Skončila devatenáctá. Natálie Zbožínková byla zase úspěšnější v krátkém programu a horší umístění zaznamenala ve volné jízdě. V celkovém hodnocení obsadila 23. místo. Mezi chlapci jsme měli jednoho zástupce. Martin Bohuš vstupoval do volných jízd ze čtvrtého místa. Volnou jízdu měl hodnocenu jako třetí nejlepší, ale v celkovém hodnocení to bylo 4. místo.

V mladších žačkách dosáhla nejlepšího umístění Vanesa Masárová, která obsadila 8. příčku. Další závodnice Miluše Jelínková skončila na 21. místě, Melanie Zbožínková na 30. místě. Všechny předvedly poměrně očekávané výkony a nezaznamenaly žádný výrazný "výkyv". Mezi chlapci startoval také Andreas Straub, který obsadil celkově 10. místo, a to i přes to, že v obou částech soutěže figuroval na 9. příčce.

Nejlepší nejmladší žačkou na šampionátu byla z našich závodnic desátá Alžběta Ottová, která zajela velice slušnou volnou jízdu. Dále skončila s vyrovnaným výkonem patnáctá Viktorie Valovičová, dvacátá pak Adéla Neveselá, které se bohužel volná jízda nevydařila, tak jako na jiných soutěžích v sezóně. 

Bohužel na medailové umístění tentokrát nikdo z našich závodníků nedosáhl. V první desítkách jsme měli pět závodníků.

 

žačky:             5. Nentvichová Kateřina, 19. Kubišová Nicole, 23. Zbožínková Natálie

žáci:                   4. Bohuš Martin

ml. žačky:       8. Masárová Vanesa, 21. Jelínková Miluše, 30. Zbožínková Melanie

ml. žáci:            10. Straub Andreas

nejml. žačky:   10. Ottová Alžběta, 15. Valovičová Viktorie, 20. Neveselá Adéla 

 

Výsledky - MČR 2016 v žákovských kategoriích

 

Děkujeme všem našim závodníkům a závodnicím za reprezentaci.