Víkend: máme juniorského mistra ČR!, Olympijský festival pokračuje, závodíme v Liberci

12.02.2018 09:07

Krasobruslařská sezona je v plném proudu. Tento víkend byl toho zářným příkladem. Petr Kotlařík na juniorském MČR získal první místo! Má titul mistra ČR, ale bojoval také o nominaci na juniorské mistrovství světa, které se pojede v březnu v bulharské Sofii! Vanesa Masárová po přerušované přípravě díky vleklým zdravotním problémům nakonec vybojovala 13. místo a posunula se tak o 3 příčky dopředu po KP, když zajela 12. nejlepší volnou jízdu.

Čtrnáct závodníků z TJ STADION BRNO společně s krasobruslaři z oddílu SC Brno věnovalo jarní prázdniny přípravě exhibičního čísla pro Olympijský festival 2018 v Brně "Zimní olympijské sporty očima malých krasobruslařů a krasobruslařek", které pilně nacvičovali pod taktovkou Gabriely Žilkové Hrázské. Hravou formou představili sporty očima dětí s nezbytnými pomůckami. Na ledě tak nechyběly sáně, boby, lyžařské hůlky, hokejky či pušky na biatlon :-) U diváků mělo vystoupení úspěch.

Opomenout však nelze ani povedená sólová vystoupení dvou našich závodnic Adély Procházkové a Markéty Sukupové, které se představily se svými programy.

Na závěr obdrželi všichni účinkující medaile na památku a diplomy za krásné vystoupení, a to přímo z rukou "letního" olympionika Josefa Dostála, rychlostního kanoisty a držitele několika olympijských medailí.

Další tři závodnice absolvovaly pohárový závod hodnocený ISU systém VC Liberce, který se uskutečnil ihned po ukončení juniorského MČR ve stejné hale.

 

Mistrovství ČR juniorů, Liberec 9. - 10. 2. 2018

  • junioři (7)

1. Petr Kotlařík

 

  • juniorky (19)

13. Vanesa Masárová

 

Celkové výsledky

 

 

Velká cena Liberce, 10. - 11. 2. 2018

  • mladší žačky (27)

14. Valerie Pinkavová

16. Adéla Neveselá

 

  • nejmladší žačky (30)

14. Luisa Krakau

 

Celkové výsledky