V letošním roce oslaví oddíl TJ Stadion Brno 50 let od svého vzniku

22.01.2016 12:42

TJ Stadion Brno, jeden z největších a nejúspěšnějších krasobruslařských klubů v České republice, oslaví v únoru letošního roku 50 let od svého vzniku. K tomuto významnému výročí připravila tělovýchovná jednota několik doprovodných akcí (Den s TJ Stadion Brno, výstava, Velikonoce na ledě - 50 let TJ Stadion Brno a další).

 

Vznik tělovýchovné jednoty se datuje k 22. únoru roku 1966 a za svou padesátiletou historii z ní vzešlo mnoho významným osobností československého, později českého, evropského i světového krasobruslení. Nejúspěšnějšími sportovci TJ Stadion Brno byli bezesporu Radka Kovaříková a René Novotný, kteří se pyšní titulem mistrů světa z roku 1995. Ve svém archívu však klub eviduje mnohem více jmen, která se zapsala do krasobruslařských análů, včetně účastníků zimních olympijských her a medailistů z mistrovství Evropy, a to až po současné reprezentanty Michala a Elišku Březinovi.

 

Bližší informace o doprovodných akcích spojených s oslavami tohoto významného výročí budou postupně uváděny na webových stránkách www.stadionbrno.cz a FB.

 

Tisková zpráva