Sobota 12. 9. 2015 ve znamení prezentace oddílu TJ STADION BRNO

13.09.2015 09:20

Oddíl TJ Stadion Brno se v sobotu 12. září 2015 úspěšně prezentoval na festivalu Sporťáček, který se v Brně konal poprvé. Pod záštitou primátora Petra Vokřála se festival uskutečnil ve sportovním areálu Hněvkovského. Sporťáček patří k největším akcím svého druhu, kde se na jednom místě prezentují všechny dostupné sportovní disciplíny, přičemž základní myšlenkou je, aby si děti mohly všechno vyzkoušet a zjistit, který sport by je bavil. 

Také krasobruslení dostalo příležitost se na této akci prezentovat. Zájemci o krasobruslařský sport mohli na stánku TJ Stadion Brno získat konkrétní informace a rovněž zhlédnout ukázky našich závodníků.

 

V podobném duchu proběhla i druhá akce zaměřená na brněnské děti, které se rozhodují, jakému sportu se ve svém volném času mohou věnovat, Den náborů. Den náborů, pořádaný Unií sportovních klubů města Brna, Českou unií sportu (ČUS) a Starez - sport, a. s., se uskutečnil za Lužánkami v prostorách bývalého zimního stadionu a fotbalového hřiště. Podporu sportu přišla vyjádřit i ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, primátor města Brna Petr Vokřál, první náměstkyně primátor Klára Liptáková. Paní ministryně si m.j. "postěžovala", že po dobu, co je její muž na mateřské dovolené, vede jejich dceru k chlapeckým sportům. Toho jsme hbitě využili a pozvali ji na naše kurzy bruslení, aby dcera "přičichla" i k něžnějšímu sportu :-). Kromě osobností z oblasti politiky se na akci objevily rovněž mnohé legendy brněnského sportu - Věra Růžičková (olympijská vítězka z Londýna 1948), Hana Bubníková a Jiřina Langová (legendární sestry Machatovy, mnohonásobné mistryně republiky v moderní gymnastice, které se v minulosti podíleli i na vedení gymnastické přípravy závodníků TJ Stadion Brno), Karel Jarůšek a Josef Hron (mistři republiky ve fotbale z roku 1978) a mnozí další.

Rovněž na akci Den náborů podávali zástupci našeho oddílu zájemcům potřebné informace a závodnice TJ prezentovaly krasobruslařské ukázky na suchu.

 

TJ Stadion Brno děkuje všem účastníkům a dobrovolníkům z TJ, kteří se podíleli na organizaci a prezentaci oddílu na obou akcích. Byli jste výborní!

 

odkaz:         https://www.sportacek.cz

                    www.dennaboru.cz/ , závěrečná zpráva (.pdf)

fotogalerie:   https://www.stadionbrno.cz/fotogalerie/ruzne2/

video: www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10103510226-sport-v-regionech/315297370030047-sportacek-2015-brno

 

Fotografie z akce Sporťáček

 

Fotografie z akce Den náborů