Petr Kotlařík - vicemistr ČR

18.12.2018 13:54

Ve dnech 13. až 15. 12. proběhlo v Budapešti mezinárodní mistrovství čtyř zemí, které je současně Mistrovstvím ČR. V seniorech měla zastoupení i TJ STADION BRNO v osobě Petra Kotlaříka, který nakonec vybojoval stříbrnou medaili, stal se vicemistrem České republiky a druhé místo obsadil i v mezinárodní části soutěže, do které se zapojili mimo českých i krasobruslaři z Polska, Slovenska a Maďarska.

Výsledek, se kterým se Petr vrátil z Mezinárodního mistrovství ČR zpět do Brna, je jeho nejlepším, kterého na tomto druhu závodu dosáhl. Podle jeho vlastních slov po krátkém programu věřil ve vítězství, bohužel však ve druhé půlce volné jízdy "začaly odcházet nohy" (tvrdě před mistrovstvím trénoval). Sportovně uznává, že Matyáš Bělohradský si vítězství a nominaci na ME zaslouží, protože jeho výkon byl prostě lepší.
Nyní užívá Petr zasloužený desetidenní (vánoční) odpočinek a po té naskočí zase do práce. Čeká ho opět vytrvalý trénink s hlavním cílem dopilovat trojitého Axela, ale také v životě jedna z nejdůležitějších zkoušek: maturita.
Takže Petře, gratulujeme a ať to všechno vyjde!