MČR žactva - titul, bronz a další pěkná umístění

13.03.2018 08:52

Výjimečným byl určitě uplynulý víkend pro Adélu Procházkovou, která získala titul mistryně České republiky v nejmladším žactvu. Pro svou jízdu si vylosovala startovní pořadí č. 1 a toto číslo neopustila ani po skončení závodu.

Účast na MČR si vybojovalo celkem 9 závodnic v kategorii mladší žactvo (Ottová, Neveselá, Pinkavová) a nejmladší žactvo (Sukupová, Procházková, Prušková, Píšalová, Cerovská, Sladká). O nominaci rozhoduje umístění v Českém poháru (tj. souhrn předcházejících závodů v celé sezoně). Startovat může vždy 24 nejlepších závodnic.

V sobotu se TJ STADION BRNO mohl radovat z výsledků nejmladších žaček. O titulu Adély Procházkové už bylo psáno, další medaili - bronzovou - přidala Markéta Sukupová, která si navíc odvezla i první místo právě za vítězství v dlouhodobé části sezony - Českém poháru.

Velmi pěkné šesté místo vybojovala Karolína Prušková, a to i přes to, že jí nepřálo zdraví v přípravě. Do nejlepší desítky se probojovala Pavlína Sladká, která se na MČR nominovala až z 24. místa - svým výkonem tedy přeskočila hned 14 závodnic! Těsně za desítkou, jedenáctá skončila Anna Cerovská, naše nejmladší závodnice. Naopak smůlu si vybrala Iva Píšalová, která v Českém poháru (ČP) obsadila 12. místo, na MČR se však umístila až na 22. příčce.

V neděli v bojích pokračovaly žačky mladší. Nominaci si zajistila Alžběta Ottová (v ČP 7. místo), Adéla Neveselá (v ČP 21. místo) a Valerie Pinkavová (v ČP 25. místo, na MČR postoupila z pozice prvního náhradníka). Alžběta i Adéla svými výkony víceméně zopakovaly umístění po dlouhodobé části. A. Ottová získala 8. místo, A. Neveselá 20. místo. Velkou radost zažila Valerie Pinkavová, když skončila na velmi pěkném 10. místě a oproti dlouhodobé části si tak výsledek vyplepšila o 15 míst!

Nezbývá, než všem závodnicím a jejich trenérkám Pavle Skotalové, Lucii Kratěnové a Barbaře Zbožínkové pogratulovat a poděkovat za skvělou reprezentaci.

 

Mistrovství České republiky žactva, Orlová, 9. - 11. 3. 2018

  • nejmladší žačky (24)

1. Adéla Procházková

3. Markéta Sukupová

6. Karolína Prušková

10. Pavlína Sladká

11. Anna Cerovská

22. Iva Píšalová

 

  • mladší žačky (24)

8. Alžběta Ottová

10. Valerie Pinkavová

20. Adéla Neveselá

 

Celkové výsledky