MČR žactva 2019 - titul, stříbro i bronz

11.03.2019 18:20

V Českém Těšíně od 8. do 10. 3. 2019 proběhlo Mistrovství České republiky v krasobruslení žactva, mladšího žactva a nejmladšího žactva. Z TJ STADION BRNO se po sečtení výsledků Českého poháru v sezoně 2018/19 probojovalo 11 závodnic! Pro většinu z nich to byl jistě nezapomenutelný víkend.

Markéta Sukupová vyhrála titul mistryně ČR v mladších žačkách, ve stejné kategorii obdržela bronzovou medaili Alžběta Ottová. Stříbrnou příčku obsadila Pavlína Sladká v nejmladších žačkách.

Adéla Vallová předvedla ve své kategorii (mladší žačky) jízdu s nejvyšší druhou známkou, celkové bodové ohodnocení stačilo na 6. místo. Nejmladší žačka Anna Cerovská si v porovnání s umístěním v žebříčku ČP pohoršila na 9. místo, její výkon poznamenala tréma. Naopak vylepšení žebříčkové pozice a nejlepší volnou jízdu v sezoně zajela ve stejné kategorii Adéla Komárková a obsadila skvělou 10. příčku. Stejného umístění dosáhla i žačka Žaneta Prušková, která si na MČR zároveň vytvořila svůj bodový rekord. Další nejmladší žačku Johanku Žilkovou od bodového maxima dělila pokažená pirueta, zbytek jízdy se ji velmi povedl, přesto to stačilo na 15. místo. O příčku níže, tedy 16. skončila mladší žačka Karolína Prušková, která těsně před závodem měla akutní zdravotní potíže. I tak zajela jízdu, která bodově nebyla příliš vzdálena první desítce. Stejnou pozici obsadila i další žačka Adéla Neveselá, která čtrnáctou volnou jízdou poskočila o jednu příčku po KP a polepšila si tak i oproti žebříčkovému umístění. Mladší žačka Mia Rosypková zajela pěknou jízdu, která ji vynesla shodné umístění jako v žebříčku ČP, tedy 21. místo.

Nejpočetnější skupinku závodnic dovedla na MČR trenérka Pavla Skotalová, a to hned 9 závodnic (Prušková Ž., Sukupová, Ottová, Vallová, Prušková K., Rosypková, Sladká, Cerovská, Žilková).

S Adélou Komárkovou byla v Českém Těšíně její trenérka Barbara Zbožínková, Adéla Neveselá závodila pod vedením své trenérky Lucie Kratěnové (ta na MČR měla ještě své další svěřence z klubu BK Uherský Brod, kterým se MČR velmi vydařilo, když získali hned 3 tituly: sourozenci Tykalovi v nejmladším žactvu, Adam Tarabus v mladších žácích. Pod jejím vedením závodila také ze stejného klubu Nelly Jankovičová /10 místo ml. žačky/, která od příští sezony bude hájit barvy TJ STADION BRNO).

 

Velmi příjemně se poslouchají ohlasy na MČR: jednak na celkovou atmosféru, organizaci a přístup - za což patří velký dík organizátorům, ale velmi pozitivní jsou hlasy z tábora TJ STADION BRNO, kdy si samy závodnice pochvalovaly, že byly prostě jeden TÝM!

 

TJ STADION BRNO děkuje závodnicím i trenérkám za reprezentaci. Jsme velmi potěšeni, že se zúročila tréninková píle, odhodlanost, vytrvalost a mnoho dalších aspektů, které sehrály významnou roli při podávání výkonů během celé sezóny 2018/2019.

Velké poděkování patří samozřejmě i rodičům za podporu při náročném sportovním procesu.