Březinové nevyšla v Bratislavě volná jízda. Smolný šampionát pro Březinovi.

29.01.2016 23:29

Letošní evropský šampionát v Bratislavě byl pro sourozence Březinovi smolný. Nejprve se nevydařil ve čtvrtek večer Michalovi útok na medaili a skončil desátý. Útěchou však je, že přiveze tzv. "malou" bronzovou medaili, kterou získal po krátkém programu. V pátečních volných jízdách žen zase nepřálo štěstí Elišce. V koutku duše věřila, že by mohla být naděje na útok na první desítku, avšak ani Elišce tentokrát hvězdy nepřály. 

"Dneska na mě nervozita úplně spadla. Takhle blbě jsem závod nikdy nezajela,“ posteskla si Eliška v rozhovoru pro idnes.cz. Přitom trénink před volnou jízdou sliboval spíše opak. Podle svých slov toho na sebe "hodila moc", když chtěla zajet do 10. místa a vybojovat tak další místo pro příští ME v Ostravě, příliš moc o tom přemýšlela... 

Skokanská část jízdy nebyla v pátek její silnou stránkou. V jízdě ukázala jediný povedený trojitý rittberger. Předvedený výkon tak nakonec stačil na 23. místo.


Soutěž žen ovládly mladičké Rusky, přičemž nejmladší z nich, šestnáctiletá Jevgenija Medvědědová, celý šampionát vyhrála. Na druhém místě skončila Jelena Radionová, bronzovou medaili si odvezla Anna Pogorilá.

Eliško, i Tobě patří velký dík za reprezentaci a stejná slova jako Michalovi: Věř, že to příště vyjde. Je to sport.