Dvakrát Ostrava - Rafael a IDP

09.05.2019 10:27

V tomto týdnu (7. - 12. 5. 2019) do Ostravy dorazily desítky talentů i trenérů téměř z celé Evropy. A nás může těšit, že své místo mezi nimi má i Markéta Sukupová se svojí trenérkou Pavlou Skotalovou.
Spojení dobrých podmínek s velkým nadšením pomohlo k tomu, že Ostrava se letos poprvé stala evropským centrem vzdělávání talentovaných závodníků i trenérů krasobruslení. Mezinárodní bruslařská unie (ISU) bude nejen tento rok, ale i ten příští, vzdělávat v Ostravě krasobruslaře z většiny evropských zemí.
„ISU nám pro roky 2019 a 2020 svěřila International Development Program Novice (IDP Novice), což je prestižní program vzdělávání trenérů a krasobruslařů. Přijede minimálně 80 mladých talentovaných sólo závodníků a trenérů. Nabídku dostanou všechny evropské země s výjimkou severských. Krasobruslaři z nordických zemí se totiž jezdí vzdělávat do olympijského centra ve Finsku,“ říká Stanislav Žídek v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes.

Markéta tak v krátké době po druhé za sebou zažívá přínosné setkání na mezinárodní úrovni v Ostravě. O Velikonocích tam totiž proběhl "Projekt Rafael", kdy se českým krasobruslařům věnoval Rafael Arutjunjan, trenér Michala Březiny a dvojnásobného amerického mistra světa Nathana Chena. Akce se zúčastnila i další naše závodnice Alžběta Ottová. Nové zkušenosti tam čerpaly také trenérky Pavla Skotalová a Lucie Kratěnová.