Březina na MS devátý. Návrat do elitní desítky

02.04.2016 10:36

Krasobruslař Michal Březina se v sobotních časných hodinách díky velmi slušně zajeté volné jízdě vrátil opět v celkovém výsledku do elitní desítky nejlepších krasobruslařů světa. Po dvou letech, kdy se desítce na světových šampionátech vzdaloval, se mu to v této sezóně podařilo a obsadil velmi solidní 9. místo. Vybojoval tak pro příští MS dvě místa pro české zástupce v soutěži mužů.

Do soutěže volných jízd vstupoval Březina z jedenácté příčky a jeho cílem bylo podat vyrovnaný výkon. Ačkoliv ho úvodní čtverný salchow opět zradil, zbytek volné jízdy předvedl bojovně a bez zaváhání. Předvedl zdařilého trojitého axela a sedm trojitých skoků. Za volnou jízdu získal 158,70 bodu a celkově 237,99 bodu, což je jeho nejlepším bodovým výsledkem v sezoně. V rámci evropských zástupců byl třetí nejlepší. 

Vítězství si po senzačním výkonu vybojoval Španěl Javier Fernández, stříbro získal Japonec Hanju a bronz Číňan Ťin Po-jang. Soutěž mužů byla napínavá do posledního momentu a přinesla velmi zdařilé sportovní výkony.

 

Výsledky - MS 2016