Akce Velikonoce na ledě s podtitulem TJ Stadion Brno 50 měla úspěch

22.03.2016 04:37

Již tradiční akce Velikonoce na ledě proběhla týden před Velikonočním pondělím v krasobruslařské hale a TJ Stadion Brno u toho opět nechyběla. Letošní třináctý ročník měl podtitul TJ Stadion Brno padesát a odkazoval na nedávné 50. výročí vzniku nejúspěšnější brněnské krasobruslařské jednoty. 

V programu se publiku představilo několik významných hostů ze světa krasobruslení, showbyznysu i politické scény. Diváci mohli vyslechnout slova legendárního krasobruslaře Karola Divína, dále Ivana Rezka, trenérského nestora se specializací především na párové disciplíny, či mistryně světa ve sportovních dvojicích z roku 1995 Radky Kovaříkové. Návštěvou akci poctil například i starosta MČ Brno-střed pan Martin Landa.

Své bruslařské umění předvedli současná nejlepší krasobruslařka Eliška Březinová, která se v současnosti intenzivně připravuje na blížící se světový šampionát, v roli Popelky bývalá reprezentantka ve sportovních dvojicích Kateřina Beránková a další nadějní závodníci TJ Stadion Brno ve svých sólových vystoupeních (Petr Kotlařík, Miluše Jelínková a Markéta Sukupová).

Ve třech společných exhibičních číslech zabruslili také další závodníci TJ Stadion Brno. Velkou bruslařskou základnu mohli diváci zhlédnout v úvodu na již tradiční skladbu V Brně je fajn. Poté předvedli chlapci s dívkami, někteří dokonce v opravdových lidových krojích, nově připravené velikonoční vystoupení s jarními a velikonočními atributy. Nechyběly tak Morena, pomlázky, velikonoční vajíčka či řehtačky. Posledním vystoupením bylo exhibiční číslo slavné písně Franka Sinatry My way za doprovodu živého zpěvu Tomáše Savky.

Akci moderovala Barbora Černošková společně se svým otcem Vladimírem Koudelkou, hlavním organizátorem Brněnských Velikonocí na ledě. Byla také předána částka v celkové výši 13 tisíc korun, kterou si rozdělil Dětský domov Dagmar a malá Karolínka. Na závěr akce se uskutečnil karneval na ledě s pestrou paletou masek a diskotéka na ledě pod taktovkou DJ Luboše Rettegy.

 

  

 

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brnenske-velikonoce-na-lede-tentokrat-obohati-i-mistryne-sveta-kovarikova-20160318.html

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brnenske-velikonoce-na-lede-tentokrat-obohati-i-mistryne-sveta-kovarikova-20160318.html