Krasobruslaři TJ vybojovali v první polovině aktuální sezóny 19 medailí !!!

12.01.2014 09:40

V rámci bilancování první poloviny aktuální soutěžní sezóny 2013/2014 nelze opomenout fakt, že závodníci TJ Stadion Brno vybojovali na soutěžích Českého poháru, mistrovství ČR a prestižních mezinárodních soutěžích 19 medailí. Z tohoto počtu bylo sedm medailí zlatých, čtyři stříbrné a osm bronzových.

O sbírku zlatých medailí se postarala v seniorské kategorii především krasobruslařka Eliška Březinová, která získala zlato na MČR pro rok 2014, které se konalo na konci roku v Bratislavě v rámci společného česko-slovensko-polsko-maďarského mistrovství, dále na mezinárodní soutěži New Year´s Cup 2014 opět v Bratislavě a v rámci Českého poháru na Velké ceně Brna 2013.

Cennou stříbrnou medaili vybojoval na MČR 2014 Eliščin bratr Michal Březina. Zúčastnil se i prestižních soutěží v sérii Grand Prix, a to Kanadské brusle 2013 v St. John a Trophee Eric Bompard 2013 v Paříži, avšak na první soutěži mu patřilo čtvrté místo, na druhé páté. Vrcholy sezóny jako ME a MS, včetně ZOH 2014 v Soči, má však teprve před sebou.

V juniorské kategorii byli nejúspěšnější závodníci Petr Kotlařík, který vybojoval čtyři cenné kovy, a Natálie Kratěnová, která získala tři medaile.

Kotlařík zaznamenal úspěch na soutěžích Českého poháru, a to na Velké ceně Hradce Králové 2013, kde vybojoval stříbrnou medaili, a na Velké ceně USK Praha 2013, z níž si odvezl medaili bronzovou. Na mezinárodních soutěžích (v kategorii Advanced Novices) patřil rovněž k medailistům, konkrétně na Ice Challenge 2013 v rakouském Grazu vybojoval stříbro, na soutěži New Year´s Cup 2014 v Bratislavě bronz.

Kratěnové medailové úspěchy měly vždy bronzový lesk. Vybojovala dvakrát bronz na soutěžích Českého poháru, a to na Velké ceně Hradce Králové 2013 a na Velké ceně USK Praha 2013, dále bronz na mezinárodní soutěži Tirnavia Edea Cup (ve věkové kategorii Advanced Novices).

V žákovských kategoriích jsme byli jako klub rovněž úspěšní, neboť naši žáci vybojovali celkem osm medailí. Zazloužili se o ně žákovská sportovní dvojice Natálie Kratěnová - Petr Kotlařík, žák Martin Bohuš a mladší žačka Nicole Kubišová.

Sportovní dvojice Kratěnová - Kotlařík přivezli zlaté medaile z MČR 2014, které se pro sportovní dvojice konalo v rámci společného mistrovství v Bratislavě, dále z mezinárodní soutěže Ice Challenge 2013 v Grazu a z Velké ceny USK Praha 2013.

Čtyři cenné kovy vybojoval na soutěžích Českého poháru Martin Bohuš, konkrétně jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Mladší žačka Nicole Kubišová zaznamenala bronzový medailový úspěch na Velké ceně Náchoda 2013 v rámci Českého poháru.

(gh)