FAQ: Kurzy bruslení

V kolika letech může začít dítě bruslit?

Kurz bruslení pro děti je vhodný pro zájemce od 4 let věku, avšak přihlásit se mohou i starší děti. Mladší děti po předchozích zkušenostech nebudeme přijímat - opravdu není kam spěchat. Vždy záleží na fyzické i psychické zralosti dítěte.

Co se děti v kurz bruslení naučí?

Děti jsou na základě věku a bruslařských dovedností rozděleny do skupin. Bruslařský výcvik probíhá pod dohledem zkušených trenérů a jejich asistentů.

Nejmladší děti a začínající si v rámci kurzu osvojí nejjednodušší prvky bruslařské abecedy. Mírně pokročilí a pokročilí bruslaři se v rámci výcviku zdokonalí v základních bruslařských dovednostech a začnou s nácvikem dalších obtížnějších prvků, které následně mohou rozvíjet v tzv. přípravce a začít se specializací vedoucí k závodnímu krasobruslení.

Kurz je vhodný i pro začínající hokejisty.

Jak dlouho kurz trvá?

Od sezony 2019/20 (tedy od září 2019) je náš kurz "celosezónní". To znamená, že se zájemci přihlašují od září do května (30 týdnů). Celkem za toto obdobní proběhne 60 lekcí (při frekvenci 2x týdně).

Mohu se přihlásit jen na polovinu kurzu?

Od sezony 2019/20 (od září 2019) je kurz celosezónní, tzn. že se zájemci hlásí na celou sezonu od září do května, což činí 30 týdnů. Úhrada kurzovného však bude rozdělena na dvě splátky:

1. splátka na 1 pololetí (15 týdnů) - bude splatná před zahájením kurzu

2. splátka na 2 pololetí (15 týdnů) - bude splatná před Vánocemi (účastníci budou k úhradě vyzváni e-mailem)

Jestliže účastník neuhradí druhou splátku, nebude moci absolvovat druhou část kurzu a jeho místo bude postoupeno novému zájemci.

Z výše uvedeného vyplývá, že lze absolvovat jen polovinu kurzu.

Co vzít dítěti s sebou na kurz bruslení?

Na led: brusle, vhodné oblečení (na ledové ploše je cca 10 °C; nedoporučujeme dítě příliš obléci, neboť při výcviku na ledě se pohybuje; dostačující je tenčí zimní bunda, pod níž lze obléci svetřík, oteplené kalhoty, rukavice, čepice, kapesníky). Po první lekci výcviku na ledě budou mít rodiče více zkušeností o potřebách dítěte. Povinnou součástí vybavení je ochranná helma (cyklistická, lyžařská,...).

Do tělocvičny: tričko, trenky nebo tepláky, cvičky nebo tenisky.

Jaké brusle pořídit pro začínající bruslaře?

Pro první krůčky na ledě jsou pro dítě dostačující jakékoli klasické bílé šněrovací brusle se zoubky zakoupené v běžné prodejní síti. Nedoporučujeme brusle se zapínáním na přezky a tzv. „rostoucí“ brusle.

Obdrží účastníci kurzu osvědčení o absolvování?

Všichni účastníci kurzu obdrží „Osvědčení o absolvování kurzu“ a drobné dárky.

Může se nahrazovat absence?

Od sezony 2019/20 (od září 2019) nahrazování krátkodobých absení není možné. Individuálně se budou řešit dlouhodobé absence (tj. 3 a více týdnů).

Mají rodiče možnost sledovat své dítě během výcviku?

Rodiče v průběhu lekce na ledové ploše mohou stát kolem mantinelů (pozor chladno!) nebo v dolní chodbě. Do tělocvičny však přístup nemají. Cvičitel si vyzvedne děti před lekcí a po skončení je opět přivede z tělocvičny ke schodům, kde si je rodiče vyzvednou.

Mohou děti využít v krasobruslařské hale šatnu k převlečení před a po výcviku na ledě a v tělocvičně?

K dispozici jsou šatny, které slouží pouze k převlečení před a po výcviku na ledě a v tělocvičně. Nedoporučujeme však věci v šatnách ponechávat. Šatny se nezamykají a v době kurzu se v hale pohybuje mnoho lidí.


Záznamy: 1 - 10 ze 11
1 | 2 >>